www.piotridarek.comWybielanie zębów nakładkowe
Wybielanie nakładkowe to metoda wykonywana samodzielnie w domu z zastosowaniem preparatu o mniejszym stężeniu. Na pierwszej wizycie lekarz pobiera wyciski zębów , z których wykonanie są specjalne nakładki. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki oraz żel wybielający i stosuje je według zaleceń przez tydzień-dwa na noc. Zęby są wybielane stopniowo, a efekt zabiegu jest trwały przy dobrej higienie i diecie do 3lat.

Wybielać można wyłącznie zdrowe zęby, więc w przypadku próchnicy lub innych przeciwskazań konieczne będzie najpierw ich wyeliminowanie. Zęby muszą być również wolne od kamienia nazębnego i osadów zewnętrznych ,dlatego przed wybielaniem, aby uzyskać pełen efekt jeśli jest to konieczne należy wykonać zabieg skalingu z piaskowaniem.

Przez dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić efekt wybielania przez dwie doby po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, czerwonych buraczków, barszczu, coli i innych napojów gazowanych, soków owocowych. Zalecana jest tak zwana "biała dieta", czyli pokarmy nie posiadające barwników. Nie przestrzeganie rygoru "białej diety" może zaowocować utratą efektu wybielania, gdyż częściowo odwodnione szkliwo wraca do stanu sprzed zabiegu intensywnie chłonąc płyny z jamy ustnej. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu. Przez dobę po zabiegu należy również unikać spożywania bardzo gorących i bardzo zimnych pokarmów i napojów ze względu na mogącą wystąpić przejściową nadwrażliwość pozabiegową.


800zł 599!

legan.pl copyright©2010